Aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim

Aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim

 

Proste, nowoczesne wnętrze, jasne barwy i naturalne materiały to wręcz typowy przykład stylu skandynawskiego. W połączeniu z mocnymi plamami barwnymi i ciekawymi rozwiązaniami, podkreśla charakter właścicieli i ich dystans do projektowanej przestrzeni. W taki właśnie sposób zaprojektowano przestronne, dwupokojowe mieszkanie na jednym z lubelskich osiedli.

Już od progu wita nas jasna lekka szarość, dająca poczucie spokoju i komfortu. Klimat ten idealnie odzwierciedla styl całego mieszkania. Pojemna czterodrzwiowa szafa, ukryta za minimalistycznymi frontami w kolorze ścian oraz duże, powiększające przestrzeń lustro sprawiają, iż hol wydaje się dużo większy niż jest w rzeczywistości. Dodatkowe otwarcie na kuchnię jedynie potęguje to wrażenie. Granice między pomieszczeniami zacierają się, tworząc spójną i konsekwentną całość.

Aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim – hol

W kuchni, podobnie jak w całym wnętrzu dominują jasne, delikatne barwy. Biała zabudowa meblowa z drewnianym blatem, podkreślona została wyrazistą graficzną mozaiką, stanowiącą mocny element całego pomieszczenia. Całość oszczędna w barwach, uzupełniona została o pastelowe dodatki, m.in. dużą różową lodówkę nawiązującą do klasyki designu z lat 60. czy humorystyczne grafiki z cytatami Julii Child – mistrzyni gotowania.

Aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim – kuchnia

Największe pomieszczenie w mieszkaniu stanowi salon – zgodnie z wolą inwestorów, oddzielony od strefy wejścia i zamknięty drzwiami. Stylistycznie stanowi on kontynuację wcześniejszych pomieszczeń. Tu również delikatne szarości i nowoczesne formy łączą się z elementami vintage. Lekkie meble na nóżkach nadają wnętrzu charakteru, a mocne barwy przełamują stonowaną kolorystykę. Ściana telewizyjna, pokryta naturalną sklejką nie dominuje, a współgra z otoczeniem i stanowi przeciwwagę dla pojemnej ażurowej biblioteki.

Aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim – pokój dzienny

Podobna jest również sypialnia z ciekawą, kolorową tapetą od ED Design for Fun. Spójna kolorystycznie z obrazami Katarzyny Żak, podkreśla dystans z jakim inwestorzy podeszli do projektowanej przestrzeni. Przy tak barwnej dekoracji, pozostałe elementy stanowią jedynie uzupełnienie wnętrza, stąd stonowana kolorystyka w odcieniach szarości i beżu. Proste formy i meble konsekwentnie nawiązują do stylistyki całego mieszkania.

Aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim – sypialnia

Z kolei niewielkiej łazience udało zmieścić się wszystkie niezbędne sprzęty sanitarne wraz z małą pralką i pojemnymi szafkami. Całość utrzymana jest w jasnej neutralnej kolorystyce – betonowa szarość połączona z bielą szkliwionych płytek, przełamana została drewnianymi elementami i grzejnikiem w mocnym kolorze. Z kolei duże tafle luster, optycznie powiększyły przestrzeń, potęgując wrażenie lekkości pomieszczenia.

Aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim – łazienka

 


Zobacz również inne prace projektowe wykonane przez architekta wnętrz  Macieja Różańskiego – Projektowanie wnętrz Lublin

  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin

TOP