PROJEKT DOMU 110 m2, WARSZAWA

Przedmiotem opracowania jest dom jednorodzinny w jednej z podwarszawskich miejscowości. Piętrowy budynek, o łącznej powierzchni ok. 110 mkw. został zaprojektowany uwzględniając potrzeby trzyosobowej rodziny.

Parter stanowi strefę dzienną z salonem, aneksem kuchennym i jadalnią oraz niewielkim wiatrołapem i toaletą. By powiększyć wizualnie strefę wejścia, cała ściana łącznie z drzwiami do łazienki, wykończona została lustrem, a jednakowa w obu pomieszczeniach podłoga sprawia, że łączą się one w całość.

Na piętrze zaś mieści się strefa prywatna, przeznaczona jedynie dla domowników. W jej skład wchodzi główna sypiania z prywatną łazienką i garderobą, dwa mniejsze pokoje oraz łazienka ogólnodostępna.

W całym wnętrzu dominują jasne, ciepłe kolory w odcieniach złamanej bieli i beżu z dodatkiem przytulnego drewna. Pomimo tego, że inwestorzy są zwolennikami bezpiecznych i ponadczasowych rozwiązań, pozwolili sobie na odrobinę szaleństwa w postaci kolorów i wzorów, pojawiających się na płytkach we wszystkich łazienkach. Mamy zatem mocną graficzną płytkę w toalecie na parterze, wzór niebieskiego lastryko i dopasowane do niego kolorystycznie szafki w łazience ogólnej oraz lastryko połączone z jodełką, uzupełnione kolorem miedzi w łazience przy sypialni.

Tym samym dom tworzy spójną całość, w pełni odpowiadającą gustom właścicieli.

kategoria /dom    lokalizacja /Warszawa    realizacja /2023   zdjęcia /Rafał Chojnacki Fotografia Architektury