PROJEKT MIESZKANIA 65 m2, LUBLIN

Projekt czteropokojowego mieszkania na jednym z nowych osiedli mieszkaniowych w Lublinie. Inwestorzy – para młodych ludzi – chcieli połączyć nowoczesną stylistykę z przytulnym i funkcjonalnym wnętrzem. Powstał więc projekt, w którym dominują odcienie szarości i drewno, ożywione zielenią – zarówno w kolorze, jak i roślinności. Użycie szerokiej gamy szarości – od bieli, poprzez jasną szarość, grafit, antracyt aż do czerni, sprawia iż wnętrze nie jest monotonne, zdominowane przez jedną barwę.

Przestronny salon z dwukolorowym aneksem kuchennym, został optycznie powiększony za sprawą dużej tafli lustra, która wyznacza umowną granicę, pomiędzy strefą wypoczynkową, a kuchenną. Założenie dwukolorowości, zostało także przeniesione do łazienki, gdzie dwa odcienie płytek, wyznaczają oddzielne strefy kąpielowe. W sypialni zaś kontynuowany jest motyw zieleni, w postaci mocnej tapety w liście, za wezgłowiem łóżka.

Pomimo zastosowania wielu różnych rozwiązań projektowych, jak wzorzyste tapety, lamele na ścianach i suficie, szaroniebieska ściana w salonie, duże lustra i dwukolorowe meble, całe mieszkanie jest spójne i konsekwentne.

kategoria /mieszkanie    lokalizacja /Lublin    realizacja /2020   zdjęcia /Rafał Chojnacki Fotografia Architektury