PROJEKTY KUCHNI NOWOCZESNYCH

Stylowa, minimalistyczna aranżacja wnętrza

Hol wejściowy, kuchnia, salon i jadalnia, połączone ze sobą, stanowiące otwartą przenikającą się przestrzeń, to klasyczny układ części dziennej w domu jednorodzinnym. Wydawać by się zatem mogło, że zaprojektowanie takiej przestrzeni powinno być stosunkowo łatwe i oczywiste. Nic bardziej mylnego! Urządzenie, w tym wypadku dużych, przestronnych pomieszczeń, tak by stanowiły one spójną i konsekwentną całość okazało się nie lada wyzwaniem. Z jednej strony trzeba było uważać, by spokojne i wyważone wnętrze nie stało się nudne i banalne, z drugiej zaś nie było przeładowane i zagracone różnością pomysłów i koncepcji. Na szczęście udało się wyważyć te dwie strony, a przy tym sprostać wysokim wymaganiom inwestora.

Stylowa, minimalistyczna aranżacja wnętrza – hol

Jak powszechnie wiadomo, zwyczajowo hol stanowi nie tylko wizytówkę domu, ale również zapowiedź tego, czego możemy się spodziewać w pozostałych pomieszczeniach. Nie inaczej było i tym razem. Duży przestronny korytarz, w delikatnej stonowanej szarości, zwiastuje eleganckie i nowoczesne wnętrze. W połączeniu z orzechową podłogą stanowi klasyczne bezpieczne połączenie. Jednak nadgryziona zębem czasu komoda i intrygująca postać spoglądająca na nas z obrazu Pauliny Góry, zdradza że nie będzie to zwykłe banalne wnętrze, że możemy się tu spodziewać ciekawych połączeń nowoczesnych form z klasyką dawnego wzornictwa, mebli vintage obok dodatków z Ikei, a to wszystko w towarzystwie niezwykłych dzieł sztuki współczesnej.

 

Stylowa, minimalistyczna aranżacja wnętrza – kuchnia

Najbliżej wejścia jest kuchnia. W prostym nowoczesnym pomieszczeniu dominuje funkcjonalna zabudowa w kształcie litery L, mieszcząca wszystkie niezbędne elementy i urządzenia. Dodatkowo uzupełniona została o szafki wiszące, w niecodziennej formie. Chłodna szarość rozległych płaszczyzn poziomych idealnie łączy się z czekoladowym brązem frontów szafek, zaś biel wolnostojących sprzętów nadaje im lekkości i kompletuje tonację pomieszczenia. Przeciwwagą dla całej zabudowy jest lekki kącik jadalny z kultowymi krzesłami Eames’ów, nad którym góruje niezwykły obraz Krzysztofa Grajczaka, przełamujący stonowaną kolorystykę wnętrza.

Stylowa, minimalistyczna aranżacja wnętrza – jadalnia

Z kuchni przechodzimy do salonu, a dalej do przestronnej jadalni. Tu również konsekwentnie dominują jasne szarości w połączeniu z ciemnym brązem. Dzięki temu cała otwarta przestrzeń jest spójna i jednorodna. By przełamać monotonię jednolitych ścian, dwie spośród nich zaakcentowane zostały ciekawą tapetą, o fakturze imitującej architektoniczny beton. Tym samym ściana w salonie, stała się idealnym tłem dla ekspozycji współczesnej grafiki, autorstwa Oleny Gaidamaki. Pod nimi strefa wypoczynku – wygodna rozległa kanapa oraz proste fotele. Uwagę przykuwa tu intrygujący stolik kawowy, a właściwie stara mocno sfatygowana skrzynia, pełniąca jego funkcję. Z kolei równie charakterny, duży dębowy stół w jadalni, uzupełniony został o białe nowoczesne krzesła i lekką konsolkę, na chromowanych płozach. W przestrzeni tej z powodzeniem odnajdują się, przyciągające wzrok, obrazy Michała Wareckiego.

 

Stylowa, minimalistyczna aranżacja wnętrza – pokój dzienny

W ten sposób, skrojone na potrzeby inwestora wnętrze, wypełnione zostało meblami i dodatkami, z różnych epok, stylów i okresów czasu, które zestawione ze sobą tworzą niepowtarzalny i interesujący klimat.