POKÓJ W STYLU PRL

Salon z epoki PRL-u konkurs Zehnder Projektujesz! Zyskujesz!

Pokój w stylu PRL to przede wszystkim politurowana meblościanka, turecki dywan i radziecki telewizor – wszystkie te elementy tworzą obraz pokój w stylu PRL -u. Epoki, która w pierwszej chwili kojarzy się z tandetą, kiczem i fajansem. Potrzeba było ćwierćwiecza, by osoby pamiętające ten klimat z czasów dzieciństwa bądź tylko z opowieści, na nowo zaczęły odkrywać piękno ówczesnego wzornictwa, a design z tamtego okresu coraz śmielej zaczął wchodzić do naszych domów.

Taki jest właśnie ten salon, a właściwie jak często się określało – duży pokój w stylu PRL, będący zwyczajowo największym pomieszczeniem w mieszkaniu z wielkiej płyty. Głównym elementem jest wspomniana już wcześniej meblościanka, nawiązująca do kultowej meblościanki Kowalskich, znajdującej się niegdyś w co drugim domu. Wykonana z politurowanej płyty meblowej, ozdobiona kryształami i bibelotami, w znacznej części pamiętającymi czasy PRL-u. Równowagę stanowi kącik wypoczynkowy, zaakcentowany użytą we współczesny sposób boazerią, z rozkładaną ławą ze szklanym blatem i stylowymi fotelami. Dopełnienie stanowią nowoczesna wygodna kanapa oraz minimalistyczna lampa, nawiązujące swoim wyglądem do lekkiego designu lat 60. XX wieku. Jeszcze tylko obowiązkowy stojak na kwiaty z bujną roślinnością i wiszące na ścianach landszafty, by móc na nowo poczuć klimat tamtej epoki.

Zobacz galerię wizuzalizacji 3D konkursowego projektu Zehner. Pokój w stylu PRL.

W takim właśnie wnętrzu idealnie odnalazł się grzejnik Zehnder Charleston. Jego klasyczna forma jest doskonałym przykładem na to, iż proste i bezpretensjonalne wzornictwo, podobnie jak design PRL-u, pomimo upływu lat nie traci nic ze swojego piękna i elegancji. Z powodzeniem może znaleźć się w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach, wciąż pozostając w zgodzie zarówno z przyszłymi jak i powracającymi trendami.