Projekt wnętrza – Nowoczesna łazienka

Projekt wnętrza – Nowoczesna łazienka

Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak użyte kolory oddziaływają na nasze samopoczucie i jak wpływają na odbiór projektowanej przestrzeni. Prezentowana łazienka będzie zatem idealnym przykładem na to, jak zmienia się postrzeganie w zależności od wykorzystanych materiałów. Pozornie ta sama łazienka – ten sam układ funkcjonalny, te same sprzęty – różniąca się jedynie użytymi płytkami, sprawia wrażenie zupełnie różnych pomieszczeń.

Na dużej, prawie kwadratowej przestrzeni, bez trudu udało się pomieścić wszystkie potrzebne sprzęty, przy jednoczesnym zachowaniu wyraźnego podziału na dwie podstawowe strefy – kąpielową i higieniczną. Podział ten właściwie stworzył się sam, za pomocą istniejących elementów budowlanych – pionu kominowego i drzwi wejściowych. Należało więc jedynie uporządkować wszystkie sprzęty i logicznie je rozmieścić, tak by wszystko trafiło na właściwe miejsce.

Projekt wnętrza – Nowoczesna łazienka (wersja 1)

Na prawo od wejścia mamy więc strefę higieniczną z dużym wygodnym blatem i wpuszczaną umywalką, pod którym zmieściły się ukryty kosz na bieliznę i pralka. Dodatkowo pojawiła się również duża tafla lustra oraz kinkiet, doświetlający okolice umywalki. Uzupełnieniem strefy higienicznej jest ściana wc z miską i bidetem. Użyte modele podwieszane są łatwiejsze do utrzymania w czystości i lżejsze wizualnie. Nad zabudowanymi stelażami znalazło się również miejsce na pojemną szafę, do przechowywania środków czystości i przyborów higienicznych.

Z kolei w lewej części pomieszczenia, dalej od wejścia, znajduje się strefa kąpielowa. Duża, przestronna kabina prysznicowa oraz równie wygodna wanna, gwarantują komfort i relaks w trakcie kąpieli. Dodatkowo zastosowanie odpływu liniowego jest praktycznym rozwiązaniem, optycznie powiększającym przestrzeń.

Projekt wnętrza – Nowoczesna łazienka (wersja 2)

Tak rozplanowana łazienka przygotowana została w trzech wersjach kolorystycznych. Pierwsza z nich to chłodna, betonowa szarość, dająca poczucie minimalizmu i nowoczesności. Monochromatyczność barw przełamana jest jedynie różnorodnością faktur – duże płytki, zestawione zostały z drobną mozaiką i gładką powierzchnią mebli. W drugiej wersji dominują odcienie ciepłego beżu. Tym samym pomieszczenie nabiera przytulności i kieruje się w stronę ponadczasowej elegancji. Dopełnienie stanowią elementy z naturalnego drewna i dodatki z palety barw ziemi. Z kolei trzecią, i w tym przypadku ostateczną wersję projektu, stanowi połączenie delikatnej szarości z mocnym kolorystycznym akcentem. Poprzez odjęcie płytek pomieszczenie nabrało lekkości, zaś intensywny turkus wniósł powiew świeżości i ożywił całe wnętrze. Dzięki takiemu rozwiązanie łazienka stała się niebanalna, a poprzez malowanie i zmianę koloru ścian, w dowolnym momencie możemy zupełnie odmienić wygląd całego pomieszczenia.

Projekt wnętrza – Nowoczesna łazienka (wersja 3)


Zobacz również inne prace projektowe wykonane przez architekta wnętrz Macieja Różańskiego – Projektowanie wnętrz Lublin

  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin

TOP