Łazienka w szarości – Nowoczesna aranżacja małej łazienki

Łazienka w szarości

Nowoczesna aranżacja małej łazienki

Bardzo często wydaje się nam, iż znając swoje upodobania, styl, w którym się dobrze czujemy i własne oczekiwania, nie potrzebujemy architekta. Bo przecież wiemy, jak dane pomieszczenie rozwiązać, jak rozmieścić sprzęty i jakie kolory chcemy użyć. Nic bardziej mylnego! Idealnym przykładem będzie prezentowana poniżej łazienka, gdzie pomimo jasnych oczekiwań i mocno sprecyzowanych upodobań inwestora, okazało się, że pomieszczenie można zaprojektować na kilka sposobów.

Niewielka łazienka, dzięki funkcjonalnemu rozmieszczeniu sprzętów zmieściła to, co niezbędne – przestronną kabinę, sedes oraz wpuszczaną w blat umywalkę, pod którą znajduje się pojemna zabudowa meblowa, skrywająca m.in. pralkę czy kosz na bieliznę. W ten sposób na małej powierzchni udało się wygospodarować maksymalnie dużą ilość miejsca do przechowywania. Dodatkowym jej uzupełnieniem jest również szafka nad toaletą, będąca przedłużeniem podtynkowej zabudowy, która pomimo swojej pojemności nie zaburza kompozycji całego wnętrza. Znajdująca się obok kabina bez brodzika sprawia, że widząc większą powierzchnię podłogi, odnosimy wrażenie większego pomieszczenia. Również schowanie pralki za zamkniętymi drzwiami optycznie powiększa nam przestrzeń, wprowadzając w niej ład i porządek. Ogromne lustro sięgające samego sufitu, tylko ten efekt potęguje, odbijając przestrzeń dwukrotnie.

W przypadku kolorystyki, była ona ściśle określona przez inwestorów – szarość ocieplona drewnianym brązem z akcentem niebieskiego. I pomimo tak precyzyjnych wytycznych, udało się stworzyć dwie różne koncepcje, spełniające wspomniane wymagania.

Zobacz galerię wizuzalizacji 3D projektu – Łazienka w szarości

W pierwszej z nich monochromatyczność szarych ścian, przełamana została oryginalną mozaiką na podłodze. Takie rozwiązanie sprawia, że szarość przestaje być nudna, a jednocześnie pomimo intensywnego wzoru, nie męczy, minimalizując tym samym ryzyko szybkiego opatrzenia. Dębowy fornir w orzechowym odcieniu, na blacie i zabudowie meblowej ociepla wnętrze, a dodatkowy akcent kolorystyczny ożywia całe pomieszczenie i nadaje mu indywidualnego charakteru.

Zobacz galerię wizuzalizacji 3D projektu – Łazienka w szarości

W drugiej wersji pomimo zachowania tego samego układu funkcjonalnego i założeń dotyczących stylistyki pomieszczenia, wygląda ona jednak nieco inaczej. Drewniany akcent w postaci gresowych płytek stanowi rozległą przestrzeń podłogi przechodzącej dodatkowo na ścianę pod prysznicem, dzięki czemu zacierają się granice między płaszczyznami, a pomieszczenie wydaje się optycznie jeszcze większe. Tłem dla tej ekspozycji jest delikatna szarość pozostałych ścian, wzbogacona o intensywnie niebieską zabudowę.

W ten sposób inwestorzy otrzymali dwa różne projekty, będące jednak w tym samym stylu i spełniające ich oczekiwania.


Zobacz również inne prace projektowe wykonane przez architekta wnętrz  Macieja Różańskiego – Projektowanie wnętrz Lublin

  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin
  • projektowanie wnętrz Lublin

TOP